2023 Pantone Renk Kataloğu
Magentaverse

2023 Yılın Rengi Viva Magenta nedir?

Pantone tarafından Yılın Rengi seçilen Viva Magenta 18-1750 canlılık ve güçle titreşir. Kökleri kırmızı aileden gelen ve yeni bir güç sinyalinin ifadesi olan bir gölgedir. Cesur ve korkusuz Viva Magenta, coşkusu neşeli ve iyimser bir kutlamayı teşvik eden, yeni bir anlatı yazan, titreşen bir renktir.

Bu yılın Yılın Rengi güçlü ve güçlendirici. Saf neşeden zevk alan, denemeyi ve kısıtlama olmadan kendini ifade etmeyi teşvik eden, heyecan verici ve göze çarpan bir ifade olarak tezahür eden sınırsız bir gölge olan yeni bir animasyonlu kırmızıdır. PANTONE 18-1750 Viva Magenta, yaşam için aynı şevke ve asi ruha sahip herkesi ve herkesi memnuniyetle karşılar. Cesur, espri dolu ve her şeyi kapsayan bir renktir.

Bu teknoloji çağında, doğadan ve gerçek olandan ilham almaya çalışıyoruz. PANTONE 18-1750 Viva Magenta, kırmızı aileden gelir ve doğal boya ailesine ait en değerli boyalardan biri, aynı zamanda dünyanın bilinen en güçlü ve en parlak boyalarından biri olan kokineal kırmızısından ilham alır.

Kökleri ilkel olan PANTONE 18-1750 Viva Magenta, bizi orijinal maddeye yeniden bağlar. Doğanın güçlerini çağıran PANTONE 18-1750 Viva Magenta, iç gücümüzü geliştirmemize yardımcı olarak ruhumuzu canlandırır.

Pantone Renk Enstitüsü