PANTONE® 19-1518 TCX – Bir Pantone Rengi Bulun

Pantone TCX Satın Al

PANTONE ® Tasarımcılar, Markalar ve Üreticiler için Evrensel Renk Dilidir. 2023 Yılının Rengini, trendleri ve ürünleri tasarlayın, satın alın ve keşfedin.

Pantone TCX, Pantone Fashion, Home & Interiors’ın bir alt kategorisidir. Pantone TCX adı, Pantone’nin FHIC kategorisindeki tüm Pantone renklerinin %100 Pamuklu Kumaş Renklerini ifade eder. Bu alt kategoride kağıt üzerinde herhangi bir renk yok.

Pantone TCX’te kaç kitap var?

Pantone TCX’te aynı sayıda renk içeren ancak kitaplarda bulunan Pantone TCX Renk Örneklerinin boyutlarına göre farklılık gösteren 4 Kitap vardır. Her bir Pantone TCX Kitabı, kitaplara özenle yerleştirilmiş benzer renklere sahiptir. Birkaç kitapta Pantone TCX Renkleri kaldırılabilir ve birkaç kitapta çıkarılamaz. Pantone TCX Renkleri, Kumaşta Pantone Renkleri hakkında gerçek bir his verir ve üretilmesi gereken gerçek kumaşla karşılaştırması çok kolaydır. Bu defterler deri, ayakkabı, ev tekstili, mefruşat, tekstil baskı, moda tasarımı, renk denemeleri vb. alanlarda kullanılmaktadır. Gelişmiş ihracatçılar, tasarımcıların daha sınırlı olduğu kağıt ürünlere kıyasla bu kitapları tercih etmektedir.

Pantone TCX Kitapları ve Pantone TCX Renk Tablolarının dört farklı türü aşağıdaki gibidir:

  • olarak adlandırılan Pantone FHIC100, Pantone TCX Swatch kitaplığı 6 kitaplık bir pakettir ve düzgün bir şekilde yerleştirilmiş ve düzenlenmiş 2 İnç X 2 İnç boyutunda tüm Pantone TCX Renklerine sahiptir. Büyük ihracat evleri ve imalatçılar, Pantone Swatch Kitaplığı’nı tercih ediyor çünkü çok daha büyük bir boyuta sahip ve üretim evindeki diğer çalışanlarla kolay iletişim kuruyor. Bu kitap seti, çıkarılabilen ve renk örneği paketlerinde değiştirilebilen Pantone TCX Renk Örneklerine sahiptir.
  • olarak anılan Pantone FHIC200, Pantone TCX Cotton Passport en küçük Pantone TCX kitabıdır ve 1cm X 1cm’lik küçük bir boyutta TCX formatındaki tüm Pantone Renklerine sahiptir. Renkler kitapların sayfalarına yapıştırılmıştır ve çıkarılamaz. Pantone Cotton Passport, boyutu küçük olduğu için yalnızca Pantone TCX renklerinin referansı için kullanılır. Bu Pantone Fashion, Home & Interiors TCX Pasaport kitabı, yalnızca grafik tasarımcılar ve kimyasal eşleştirme testleri tarafından kullanılır.
  • Pantone TCX Cotton Planner FHIC300 (Moda, Ev + İç Mekanlar), en hızlı satan Pantone TCX kitabıdır, çünkü bu Pantone TCX kitabı 1,6 cm X 1,6 cm’lik renk örneklerinde tüm TCX renklerine sahiptir. Pantone Cotton Planner’dan TCX çipleri çıkarılamaz, ancak renkler ayrılabilir sayfalardadır. Bu Pantone Kitabı, taşıması kolay ve müşterilere sunulabilen bir dosya – günlük şeklindedir. Tüm kullanıcılar için bütçe dostu bir ürün.
  • Pantone TCX Pamuk Yonga Seti FHIC400 – satın alınacak en iyi Pantone TCX Kitabı, bölüm ve 2. bölüm olarak 2 kitaplık bir sete sahiptir. Bu kitap, 1 inç X 1 inç boyutunda çıkarılabilir tüm Pantone TCX renklerine sahiptir ve kullanılabilir ve geri değiştirilebilir kitabın içine Pantone Swatch Kitaplığı ile karşılaştırıldığında bu kitap çok uygun maliyetlidir ve neredeyse FHIC100’ün 1/3’üne mal olur. Kitapta her sayfanın birkaç rengi vardır ve sayfaları kolayca çevirmek için metal bir ciltleyiciye sahiptir.

Pantone TCX Colours satın almak için en iyi seçenek nedir?

Pantone TCX Colours’u satın almak için son seçenek, 4 inç X 8 inç boyutunda Smart Swatch kartlarıdır. Bu mümkün olan en son renk boyutudur ve hiçbir Pantone kitabında bulunamaz. Tek seferlik kullanım için veya sezonda yalnızca birkaç renge ihtiyaç duyan tasarımcılar için Smart Color TCX Renk Örneği Kartlarını tercih edin , çünkü maliyeti yalnızca Rs700/-‘dir ve çok büyük bir boyuta sahiptir, bu nedenle birkaç kez kesilebilir ve kullanılabilir.

TCX Pantone renkleri, tekstil endüstrisi için bir renk kılavuzu.

TCX Pantone renkleri, tüm tekstil yüzeylerine dahil edilebilecek geniş bir renk yelpazesi sunar. Modadan ev dekoruna ve iç tasarıma kadar bu Pantone kumaş kitapları , her tekstil tasarımcısı için başvurulması gereken bir rehberdir. Tekstil endüstrisinde estetik anahtardır ve müşterilerin memnun olması için tasarımların çekici olması gerekir. Mevsimsel değişimle birlikte moda endüstrisi artık tasarımcıların çok daha hızlı yenilik yapmasını gerektiren hızlı moda kavramını benimsemiştir. Yaratıcılığa ve yeni tasarımlara olan talebin artmasıyla birlikte moda tasarımcıları, ağırlıklı olarak tekstil sektörü için oluşturulmuş bir rehbere ihtiyaç duyuyor. TCX Pantone renkleri, tasarımcılara kumaşlara estetik katacak çok sayıda renge erişim sağlayan ideal renk referans kılavuzudur.

Ev dekorasyonu ve iç mekan tasarımları, tekstil endüstrisinin gelişen bir parçasıdır ve ürünler, ev sahibinin bir yansıması olarak kabul edilir. Bir stil beyanı ve kişisel zevkin bir yansıması olan iç mimarların, çalışmalarının öne çıkmasını sağlayacak güncel trendlere ve çağdaş heveslere ayak uydurması gerekir. Renk, tasarımda en çok ilişkilendirilen şeydir ve alıcılarla bağlantı kurarken güzelliğe katkıda bulunur. Rengin psikolojik bir etkisi vardır ve insanların tasarımlarla ve temalarla ilişki kurmasına yardımcı olur. Pantone, renklerin uluslararası ölçekte erişilebilir olmasının önemini kavrar. ürün Hindistan’daki TCX Pantone kitap fiyatı, türüne göre değişir ve bir düğmeyi tıklayarak Tasarım Bilgilerinde bulunabilir.

Pantone Kumaş Kitapları

Pantone kumaş kitaplar, pamuk üzerinde geniş bir renk seçeneği içerir. ile gerekli tüm renkleri içeren eksiksiz bir set alabilir Pantone kartela kitabı Bir alıcı, 2625 renge sahip . Kapsamlı trend araştırmaları yürüttükten ve gelecek renkleri analiz ettikten sonra, bu renk referans kitabına, herhangi bir tekstil yüzeyine dahil edilebilecek 315 yeni renk ve ton eklenmiştir. Pantone renk örneği kitaplığı, çok sayıda seçeneği kapsayan 6 renk kodlu klasörden oluşur. bulunan renk örnekleri Bu Pantone kumaş kitabında 2’ye 2’dir ve pamuklu kumaş üzerine basılan renklerin yeterli boyutta görselleştirilmesini sağlar. Bu bağlayıcılar taşınabilirdir ve alıcının kalıcı bir renk referans sistemi görevi görecek bir dizi renge erişmesine izin verir. Ayrıca tasarımcıya palet oluşturma ve ideal renklerin sunumunda yardımcı olabilecek boş klasörler içerir.

Pantone TCX cotton planner, masaüstünde görüntülenebilen başka bir kitaptır. 1,58 cm X 1,58 cm boyutunda görüntülenen gölgelerle, optik olarak parlatılmamış kağıda basılmış bir renkle birlikte gelir. Ayrıca mevcut 315 yeni eklemeyle birlikte 2625 rengin tamamını içerir. Pamuk parçaları kalıcı olarak yapıştırılmıştır ve ilgili gölgenin altında Pantone TCX adı belirtilmiştir.

Pantone TCX pamuk planlayıcısı için takviyeler Tasarım Bilgisi web sitesinde de mevcuttur. Pantone TCX akıllı renk kartela kartları da çok sayıda renkte mevcuttur. Mood panoları, fikirlerin kavramsallaştırılması ve tasarımcılar tarafından temalarla birleştirilmesi için idealdir. Bu daha büyük renk örnekleri 2.100 TCX renginde mevcuttur. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler ve farklı fiyat aralıkları ile Hindistan’daki TCX Pantone kitap fiyatı, farklı fiyat aralıklarından ve farklı ambalajlardan gelir ve alıcı, tekstil renk rehberliği için kullanılabilecek çeşitli seçeneklere sahiptir.